עברית | English

  


                                                                       ניוזלטר יולי 2020

דבר המנכ"לית

במשך 2 עשורים מהווה העמותה את חוד החנית בקידום והעצמת נשים לעבר עצמאותן. עשינו דרך משמעותית מלווה במחקרים המצביעים על שינוי אמיתי.

אי שוויון מגדרי מתעצם בעתות חירום. משבר הקורונה שפקד אותנו, מביא עימו חשש גדול, שההתקדמות הרבה שהושגה בשנים האחרונות תימחק כמעט לחלוטין.

 

נשים נפגעות יותר מהמשבר הכלכלי בעקבות הקורונה: 850,000 דורשי עבודה מתוכן 57.2% הן נשים. כך לפי נתוני שירות התעסוקה והביטוח הלאומי. 4,370 נשים הוצאו לחל"ת שיעור גבוה מהגברים. מצב הנשים בשוק העבודה - רק החמיר. בטווח הארוך קיים חשש שחלק ניכר מהמפוטרות לא ישתלבו מחדש בשוק התעסוקה בשל העדר הכשרה מקצועית מתאימה.

 

שוק העבודה המשתנה יקבל לבטח פנים וצורה חדשה. חשוב שיהיה גם מקוון ובעיקר מכוון לסוגיות המגדריות שחייבות להיות בראש מעייני מקבלי ההחלטות. מגמות התעסוקה בעקבות המשבר דורשות התייחסות מעמיקה ופתרונות בהתאם. בפניכם רוחב העשייה שלנו בתקופת משבר הקורונה. אני גאה בצוות העמותה בליווי הנהלת העמותה, התורמים בארץ ובעולם והשותפים ברשויות, על היצירתיות, התגובה המהירה והפעולות שנקטנו לאור המצב. תודה על הצבעת האמון של התורמים ולגב החזק שנתן לנו את היכולת לבצע במהירות שיא את כל ההתאמות הנדרשות, להמשיך אף על פי כן ולמרות הכל, למען העצמה כלכלית לנשים בכל היישובים בהם אנו פועלים. כי המשבר מהווה גם הזדמנות לדייק את המענים. תודה !

שלכם,
  אורלי קלימשטיין 
מנכ"לית העמותה להעצמה כלכלית לנשים (ע"ר)  
                                                                                                                      

                                                      

 

 

 

"כמה מילים עלי.."-הכרות עם חברות ההנהלה
רו"ח מייסא בלוט-שמשום - נציגת הוועד המנהל

ילידת פקיעין, אמא ל-3 ילדים, מתגוררת בנצרת.

בעלת תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניב' חיפה, תואר שני מאוניב' נורת' ווסטרן שיקאגו (Executive MBA).

את הקריירה התחלתי כרו"ח בEY (משרד רו"ח) ועבדתי בחברות גלובאליות. לאחרונה בתפקיד חשבת פעילות ירדן, בחברת תפרון בע"מ. כיום נכנסת לכהן כסמנכ"לית כספים בקבוצת "גולדנקייר דושי" נצרת.


ה"אני מאמינה" שלי, מתבסס על גיוון וקידום - בדגש על נשים. קבלת החלטות היא שאיפה משמעותית בחיי האישיים והמקצועיים, והעצמה כלכלית ואישית לנשים מוטמעת בעשייה היומיומית שלי, בדגש על החברה הערבית, ממנה אני באה. אני מאמינה שלכל אישה/אדם בעולם יש תפקיד, שנולדה לגדול בו והקניית ידע וליווי מדוייקים הכרחיים כדי לממש תפקיד זה.  

במשבר הקורונה, ששינה את פני העולם כולו, נדרשו שינויים בתפיסה, בשיטות התנהלות, בהרגלי צריכה ובתמחור. אנו בוועד  ובצוות מנתבות את השינוי ללמידה באונליין, לתגבור המנטורינג והייעוצים האישיים, כמו גם ביצוע שינויים בשיווק הדיגיטלי ובמיתוג, עבור בעלות העסקים שמקוות לצלוח את המשבר ולהמשיך לצמוח.

 

אני מאמינה בכוחה של קהילה ובחיבור של הלקוח אליה, ומנסה בדרכי להשפיע על  אבני הדרך האלו בעמותה, שעושה רבות וגדולות בסיוע לנשים לבטוח בעצמן וביכולותיהן, בחתירה לעצמאות כלכלית ואישית.


 

לא עוצרות ב"קורונה"

כי בשבילנו זה היה אור ירוק (כהה), להיות שם בעבורן - בעלות העסקים בוגרות העמותה, בעת המשבר שפקד את כולנו בצורה פתאומית, "משתקת" וכ"כ שונה מכל מה שהכרנו.

נערכנו תוך ימים ספורים לעבודת צוות מהבית, לשינוי החשיבה ומתן מענה מהיר לצרכיהן.

המרנו תרומות ובקשות לתמיכות לטובת בניית מערך למידה מקוון, כולו בחינם, שכלל מפגשים, הרצאות וייעוצים אישיים.

1. "ייעוצי ח'מסה" הענקנו לבוגרות העמותה  חבילה של 5 שעות ייעוץ  עסקי אישי בחינם,  בתכנים עסקיים, העצמה ושיווק וזאת במטרה לסייע בשרידות עסקי בוגרות העמותה שנבנו בעמל רב.

2. "הרצאות עד הבית" -בנינו עם מנחות העמותה מערך הרצאות בעברית ובערבית,  עבור בעלות עסקים. הרצאות מקוונות מקצועיות, בדגש על אתגרי ה"קורונה" והידע הנדרש להתמודדות בעת הזו.


3. בקבוצות "עסק משלך" המרנו את המפגשים הפיזיים במפגשים בזום או בייעוצים אישיים  מקוונים ביישובים עפולה, כפר מנדא, אור הגנוז, ראשל"צ, בית שמש, ירושלים ורמת גן.

4. הלוואות לבוגרות העמדנו לרשות בוגרות העמותה את האפשרות לקבל הלוואות ללא ריבית, כדי לשמר את ההשקעה המרובה בעסקיהן לאורך השנים, ולמנוע את קריסתם עקב המשבר.

 

על ציון ערב חג הפסח שהיה בשיא העוצר - לא פסחנו.
נפגשנו להרמת כוסית חגיגית בזום, לסיעור מוחות וחשיבה משותפת על המשך מתן סיוע ועשייה משמעותית. 

 

רב תודות לכל העושות במלאכה והצדעה מרחוק לצוותי הרפואה באשר הם, ולבני משפחתן של נשות הצוות בפרט, שעשו ימים כליליות בבתי החולים בצפון.


 

הרצאה לבעלות עסקים בזום – התמודדות בזמני לחץ והתגברות על פחדים 

מפגש סיעור מוחות בזום נשות צוות, מנחות וועד מנהלביקורי שותפים בקרב בוגרות העמותה 

רגע לפני משבר הקורנה זכינו לשני ביקורים מתורמים ותיקים שבאו להתרשם מפעילות העמותה.

במהלך חודש פברואר הגיעה קבוצה מהפדרציה היהודית של סנט לואיס לפגוש אותנו בביתה של חיכאם עראיידה בדליית אל כרמל, בוגרת העמותה בעלת עסק של אוכל דרוזי אותנטי בשם "ברבזינה".

 

במרץ פגשנו חברות וחברים ותיקים מהפדרצייה היהודית של מיאמי, בצרופה, בבית משפחתה של שליחת הסוכנות היהודית במיאמי. הצטרפה אלינו נעמי הרשקוביץ' בוגרת העמותה, בעלת סטודיו לויטראז' בחיפה בשם "קסם הזכוכית".

 

ביקור פדרציית סנט לואיס, בביתה של חיכאם עראיידה - מסעדת "ברבזינה"


 

ביקור של פדרציית מיאמי בישוב צרופה עם נעמי הרשקוביץ, סטודיו לויטראז' "קסם הזכוכית".


שתי הקבוצות שוחחו עם הבוגרות, שמעו על תוכניות העמותה, והתעניינו באתגרים ותוכניות להמשך. עבורינו זאת היתה הזדמנות להודות על שותפות ארוכת שנים.

פגישות נוספות נערכו במהלך משבר הקורונה בזום עם תורמים שונים. שיתפנו בנושא ההתמודדות שלנו עם המשבר וכלם ריגשו אותנו בדאגתם ובהבעת אמון בעמותה.     אאא

המלצות למל"ל בסוגיות מגדריות בתעסוקה


לאור משבר הקורונה מתמודדת מדינת ישראל עם מגוון רחב של אתגרים וסוגיות בשורה של נושאים ותחומים. המטה לביטחון לאומי [המל"ליצא בקול קורא לקבלת עמדות והצעות לפעולה בתחומים שונים במסגרת הכוונה להתייעץ עם מומחים מתחומים שונים. "העמותה להעצמה כלכלית לנשים", המנוסה והחלוצה בתחום פיתוח עסקי לנשים מזה כ-20 שנהבשיתוף עם איגוד היועצות לקידום מעמד האישה בישראלהגשנו יחדיו תכנית סביב הסוגיות המגדריות הכרוכות במשבר הקורונה, ובה כללנו ניתוח יסודי ומעמיק של הסוגיותהאתגרים והצעדים האופרטיביים המומלצים לסיוע לנשים ביציאה מהמשבר תוך התיחסות להשפעה הייחודית של המשבר על נשים.


במסמך העמדה שהגשנו למל"ל הצגנו את דרכי הפעולה שאנו מציעות להתמודדות עם האתגרים המרכזיים שהציבור בכלל ונשים ביתר שאתמתמודד איתם בכל הקשור בפרנסה וביציאה ההדרגתית ממשבר ה"קורונה".  הצעדים האופרטיביים המומלצים על ידנו מתייחסים הן לטווח הקצרהבינוני והן לטווח הארוך.


  


היכרות עם רכזת תכניות צפון:
ראנדה חאג' יחיא ח'וטבא (עראבה)

נכנסתי לתפקיד כרכזת תכניות צפון, לאחר שביצעתי בעברי שורה של תפקידים, בניהול וייעוץ בתחום הקרוב לליבי, של קידום חברה משותפת ושוויונית.

אני מאמינה בכוחן העצום של נשים ככלל ובנשים בחברה הערבית בפרט.
העמותה עושה "עבודת קודש", במתן ההזדמנויות והמיומנויות הנדרשות במטרה להצמיח את העסקים שלהן ומשם את הכלכלה כולה.  

קורס "ש=ה לך" לנערות בתיכון אליאנס בחיפה 

מנחה מלווה – כרמית הולצמן

בעלת עסק: "מתירת הקשרים" | יועצת עסקית ומלווה נשים בצמתים בחייהן.

 

אני בעלת ניסיון רב שנים בעבודה עם צעירות במצבי חיים מורכבים, בעלת ניסיון רב בתחום החברתי ובהקמת מיזמים עסקיים ויועצת מוסמכת מטעם מעוף - משרד הכלכלה.

לפני מספר חודשים חברתי לעמותה, על מנת להתאים את קורס "עסק משלך" לנערות בתיכון, כך שיעודד ויחשוף לחשיבה עצמאית ויזמית, ולשמחתי נפלה בחלקי הזכות להוביל את הקורס הייחודי הזה.

הפיילוט הראשון של "ש=ה לך" בבית ספר "אליאנס" שבחיפה, התחיל בינואר השנה, בברכת מפקחת מחוז צפון ממשרד החינוך ושיתוף אגף החינוך בעיריית חיפה-תוכנית מובילות, (כשבאמצע פרצה ה"קורונה"), מה שעודד את היצירתיות והוסב למפגשים וקשר אישי עם הנערות בזום. סיומו נחגג בטקס מרגש במאי, בו חלקו הנערות את התמורות והתובנות שלהן.

מאמינה בכל ליבי כי הקורס, התכנים, המרצות והשותפות לדרך, ישמשו את הנערות בצמתים שונים ומשמעותיים בחייהן. נטענו את הזרע והיסודות של אמונה בעצמן, הבנת הערך וההתנהלות עם כסף וחשיבה עצמאית ויזמית.


www.carmitholzman.co.il • 0522856404  

 
  


  ttttttt     
 

 

לינדה בנאי linda's-
איפור מקצועי

בוגרת תכנית עסק משלך ראשון לציון 2019 

בעלת עסק לאיפור מקצועי, 

טיפוח וקוסמטיקה. 

מתמחה באיפור קבוע, עיצוב ושיקום גבות כולל הצללה, מיקרופיגמנטציה.


נייד: 050-6453308

אינסטגרם: linda.banai  

פייסבוק:  לינדה בנאי

 


         לתרומה לעמותה באמצעות עיגול לטובה

                    
  
                                        

        בואו לצפות בערוץ העמותה 


                       


   העמותה  להעצמה כלכלית לנשים, רח' יפו 119, ת.ד. 9148 חיפה 3109101 |טל' 04-8524941 | eew@womensown.org.il


לאכןהאם דיוור זה מעניין אותך?
לא כן האם דיוור זה מעניין אותך?