ניוזלטר מרץ 2019

 

העמותה להעצמה כלכלית לנשים הוקמה בשנת 2000 והייתה החלוצה בתחום פיתוח יזמות עבור נשים.

בשנים האחרונות, במקביל לשינויים שחלו בחברה האזרחית בתחום העמותות והגופים המובילים את תחומי תעסוקת נשים והעצמת נשים בחברה הישראלית, חלו גם שינויים בעולם, בתחום הפילנתרופיה מחו"ל ובהיקף התרומות לארץ, לאור הרצון לגיוון .  

האמונה בחזון ובפועלה הייחודי של העמותה בקרב נשים מהפריפריה הכלכלית, הגיאוגרפית והחברתית, סייעו בידנו להוביל מהלכים מקצועיים לחזק את שורשי העמותה ולגבש פתרונות חדשניים ופורצי דרך לשמרה. בתוך כך, שמחנו על בחירתה ומינויה השנה של אורלי קלימשטיין לתפקיד מנכ"לית העמותה.

כולנו תקווה כי המשך הפעילות בעמותה ,תהליכי העבודה המשתפים והמשותפים יאפשרו לנו לקדם את מטרות העמותה להישגים ולרווחה למען הנשים בישראל.                                                                                                              לני מילוא                                רוני תמרי

                                                                                                              מנהלת פורום דב לאוטמן           מאמנת אג'ייל מובילה - אג'יילספרקס

                                                                                                              יו"רית שותפה, הוועד המנהל      יו"רית שותפה, הוועד המנהל
  

דבר המנכ"לית,

 

על חלומות ועסקים במציאות משתנה...

 

עולם העבודה העתידי והכלכלה הגלובלית מאופיינת בעליה מתמדת בקצב השינוי. מציאות המתגמלת גמישות ויכולת ללמוד מיומנויות חדשות ודרכים חדשות לעשות דברים, אך בעיקר יכולת רב משימתיתMulti-tasking . בעולם העבודה המשתנה, נראה שנשים בעלות יכולת הסתגלות גבוהה לסביבה המתהווה הזו. הן כבר לא מחכות שהדברים ייקרו בשבילן. יש להן חלום – והן יוצאות לדרך לממש אותו. אין דבר יותר מרגש מלממש את הייעוד שלך. אף אחד לא יכול לעשות את זה במקומך.


הנשים היותר מרתקות בעיני, הן אלו שנדרשו להתמודד עם קושי, ומשם צמחו. הגיבורות האמיתיות, אילו שיש להן תושייה למצוא מי שיתן להן תמיכה ותקווה, הומור שימתן את הכאב ומשמעות שעבורה שווה המאמץ.

נשים אילו מנהלות טוב יותר את דרישות המציאות, ומעצימות את יכולת ההתמודדות האישית. אילו בעיני מיומנויות של מנהיגות וניהול עצמי, של בנית קול פנימי שמלווה אותן בחיים.

 

ההתגברות על החסמים, היכולת לראות אתגרים כהזדמנויות ולחזק את תחושת השליטה בחיים. ומעל הכל להיות אישה המסוגלת לחלום חלומות וגם ליצר מהם פרנסה.

נרגשת להוביל את הארגון פורץ הדרך, המעודד נשים לבחור בדרך זו, ולפגוש נשים מכל הפסיפס החברתי, שהמשותף לכולן: נשים אמיצות שבוחרות בדרך.

 

                                                                                                                                        שלכן, אורלי קלימשטיין
                                                                                                                                        מנכ"לית העמותה להעצמה כלכלית לנשים
 

 
מרתון צפון בעיריית חיפה | 12.12.18 

מספר שיא של נשים, מעל ל-70 בעלות עסקים מכל הצפון, בוגרות תכניות "עסק משלך" ובעלות עסקים ככלל, הגיעו ליום המרתון ה-8 של העמותה להעצמה כלכלית לנשים, שהתקיים בבניין עיריית חיפה ב 12.12.18, לצד שותפים/ות ותורמים, מרצות בכירות, נשות צוות, מנחות העמותה ונשות וועד המנהל.

מטרת היום המרתק והמעשיר הזה, היה לצייד אותן בכלים עדכניים ומגוונים, לדיוק בשיווק בעסקים המתפתחים שלהן, למיקוד וליצירת נטוורקינג, בעידוד ודחיפה קדימה בדרך להצלחתן העסקית.

 

העיתוי היה (אולי שלא במקרה), על רקע ההפגנות הגדולות ברחובות העיר, במחאה כנגד כל סוגי האלימות כלפי נשים, שלצערנו גם זו הכלכלית נמנית עליהם, ולכן השאיפה ומימוש העצמאות הכלכלית בעבור נשים, קיבלה משנה תוקף ביום המרתק הזה. יום של רכישת ידע ומיומנויות בדרכן האמיצה והנחושה להיות ״נשים גדולות״ עם עסק קטן.


שיתופי פעולה פוריים עם גורמים מקומיים, כמו זה המתמשך כבר שנים עם היועצת לקידום מעמד האישה בעיריית חיפה, ביאטריס כץ רוזן, ותומכים ותורמים מגוונים נוספים, מאפשרים לעמותה לקיים ימי עיון מקצועיים ומהנים, כחלק מתכניות ההמשך לבוגרות שלנו בעלות העסקים.


בנוסף קיבלו המשתתפות מתנות משמחות ומפנקות, תיקים יד שנייה מחברת ״דניאלה להבי״ ותמרוקים של XERA, תרומה נדיבה מוויצו ישראל.


היום החל בהשקה של אתר ״יוזמות״, המאגד את בעלות העסקים מכל הארץ, במטרה לעודד שיתופי פעולה וצריכה מעסקי נשים, אתר שהופק ע״י קואליציית ״שותפות״ בתמיכת האיחוד האירופי.

לתמונות נוספות מהמרתון לחצו כאן

 

 


 

4 קבוצות "פועלים לעסק משלך" 2018: בישובים ערערה, דבוריה, טמרה ונצרת 

לחלק ניכר מהנשים בקבוצה היה "חלום" להגשים - הקמת עסק. הנשים עברו תהליך מעצב תוך התמודדות מעוררת השראה עם האתגרים שבדרך. הנשים מספרות שהצליחו לרכוש ידע ומיומנויות חשובות שעזרו להן בדרך להקמת העסק.


עדות נוספת ומרגשת להצלחת התוכנית היא שמתוך תהליך גיבוש הקבוצה, אף נוצרו שיתופי פעולה בין הנשים. כמו הקמת מיזם משותף של ספריה ובית קפה/ מקום אירוח, ע"י שותפות שהן פנסיונריות שמוציאות בעצמן ספרים (סוניה מרשי וג'נית בשארה).


משתתפות מספרות...

סמיה עאבדי- סעדי, עסק משלך נצרת:

ב 2017 חליתי בסרטן השד. בנוסף על הקושי לעכל את המחלה, היו גם התופעות שלאחר טיפולי הכימותראפיה: עייפות, חולשה, כאבים וסבל שלא ניתן לתאר. אחרי הניתוח הגיעו גם רגעי ההתמודדות עם האובדן, ואיך לקבל את עצמי ולצאת מהבית ולהראות כמו כולם.

 

לצורך רכישת אביזרים שיעזרו לי לצאת מהבית הצטרכתי לנסוע לחיפה, עפולה, ת"א ... דבר שהוסיף על הקושי.

 

הרעיון העסקי היה: הנגשת האביזרים לאוכלוסית הנשים החולות בסרטן השד שמתגוררת בנצרת וסביבתה על ידי פתיחת  חנות / בית בו ימצאו כל מה שהן צריכות: פאות, בנדאנות, תוספי שיער, כיסים לנקזים, חזיות , בגדי ים, פרוטזות, חגורות ...

 

נבדקה אפשרות למיקום בצמוד למחלקה אונקולגית בבית חולים איטלקי בנצרת.

על מנת להוציא את הרעיון לפועל נדרשו שתופי פעולה עם ארגונים העוסקים בתחום כמו: עמותה למאבק במחלת הסרטן: ע"י מר פאתן ג'טאס, בית חולים איטלקי נצרת המחלה האונקולוגית... 

  רנא נג'אר (דבוריה), תקליטנית

רנא (בתמונה מימין) עוסקת במוסיקה. היא הבחורה הראשונה בכפר דבוריה אשר מפעילה DJ  לאירועים פרטיים, חתונות ומסיבות למיניהן. רכשה ציוד להפעלת העסק שלה בהתאם.

לרנא הייתה מוטיבציה אדירה לקדם את העסק שלה. הליווי בקורס עזר מאד במיוחד בתמחור ובשיווק.


סופי שלבי (דבוריה), בעלת מספרה

סופי בעלת ניסיון של כ- 15 שנים בעיצוב שיער, אך למרות הוותק וההתמחות שיש לה בתחום, בולטת אצלה נקודת חולשה בעסק: היא שוכחת לצלם ולפרסם את התסרוקות שהיא מעצבת. במפגשים עודדו אותה להשקיע יותר בתחום השיווק עד שזכתה להמון משובים חיוביים מלקוחותיה.

סופי מתכננת לשדרג את העסק שלה מבחינה טכנולוגית ולרכוש מכשירים לטיפולי פנים מחו"ל. לשם כך היא בודקת אפשרויות מימון שונות.
כמו עשרות נשים נוספות, גם היא השתתפה במרתון השיווקי שהתקיים בחיפה בדצמבר 2018 ולמדה רבות על כתיבה שיווקית ותדמית השיווק.
 
  

אסמהאן אבו הלאל (ערערה), קליעת סלים

אסמהאן נשואה ואמא ל 5 ילדים (שתי בנות ושלושה בנים). מאז שנת 2015 היא עוסקת בקליעת סלים ויצירת חפצים שונים (כסאות ושולחנות) מענפי עצים, קש וצמחים מיוחדים. כיום, אסמהאן מעבירה סדנאות לקליעת סלים בכמה אזורים ולכל הגילאים (ילדי גן עד לקשישות בבתי אבות).

אחד הקשיים הבולטים בעסק של אסמהאן זה שאין לה כלים וידע לשווק את העסק שלה (שיווק ומיתוג), ולא ידעה איך לנהל תקציב. אחרי השתתפותה בקורס, היא מרגישה שרכשה כלים חדשים לקידום העסק שלה, מפגשי הייעוץ האישי עזרו לה באופן משמעותי ללכת בכיוון הנכון באמצעות משימות שונות שנוגעות לקשיים בעסק שלה, ותוך כדי ביצוע המשימות היא למדה איך לנהל משימות לפי לוח זמן (איך לנהל זמן בעסק בצורה חכמה). השבוע אסמהאן מתכוננת להציע סדנאות לקשישות מאזור באקה אלגרבייה וזימר.
 

ביקורים מכובדים...


באפריל ביקרו נציגות הפדרצייה היהודית של מיאמי, התומכת בנו שנים רבות, בביתה של בוגרת העמותה מבת ים ליזה כהן ישר. ליזה היא בעלת קייטרינג ביתי לארועים. היא העניקה לאורחות חוויה יוצאת דופן של אירוח טריפולטאי. ליזה הכינה מאכלים מסורתיים וסיפרה את סיפור הצלחתה האישי והכלים שקיבלה בתוכנית עסק משלך בדרך להגשמת החלום.

לאתר של "קייטרינג ליזה" לחצו כאן


באותו החודש הגיעו לביקור גם נציגי הפדרציה היהודית של פיטסבורג שתומכת בפעילות העמותה בגליל מזה שנים רבות. בכרמיאל נפגשו הנציגים עם שתי בוגרות מהאזור: סימה אלפנדרי בוגרת התוכנית בעכו, מאפרת מקצועית, ונג'אח עת'מאן בעלת חנות בגדים לנשים דתיות בשפרעם בוגרת עסק משלך והחממה היהודית-ערבית בגליל. המפגש אפשר לאורחים להכיר נשים שחייהן השתנו הודות לתוכניות שבתמיכתם.

נציגות הפדרציה היהודית של מיאמי מתארחות בביתה של ליזה כהן ישר,
בעלת "קייטרינג ליזה" בבת ים


חברות הפדרציה היהודית של סנט לואיס זכו להכיר בוגרות עסק משלך מפרדס חנה – כרכור בביקורן בחודש יולי. הפדרצייה תומכת בפעילות העמותה שנים רבות ושמחו להתארח בחצר ביתה של מיכל שוורץ הציירת. הן פגשו גם את פניה חזן עובדת סוציאלית קלינית, ואת תמר סבילה שהכינה ממטעמיה, וגם שרה לכבוד הארוע. האורחות חלקו את סיפוריהן המרתקים ואת תרומת תוכנית "עסק משלך" לשינוי מסלול חייהן.


בינואר השנה, נציגת הפדרצייה היהודית של פיטסבורג בישראל אירחה נציגים מבית המחוקקים של פנסילבניה בארוחת וטעימות יינות ביקב שטרן בקיבוץ תובל. בהצגת פעילות הפדרצייה בגליל לקחו חלק נציגות העמותה ושתי בוגרות "עסק משלך" שהתקיימו בעכו ובמועצה האזורית מטה אשר: אינאס שמי, בעלת מכון קוסמטיקה בעכו ואלן מסעוד בעלת סטודיו לטיפול במגע מכרמיאל. השתיים סיפרו בגאווה רבה על הכלים ובעיקר על האומץ שהתוכנית נתנה להן לצאת לעצמאות כלכלית ולשינוי העצום בחייהן מאז.


 

 נציגי בית המחוקקים של פנסילבניה מקשיבים לסיפורה של אלן מסעוד, בוגרת העמותה

 שיתופי פעולה מעניינים

 

השקת אתר "יוזמות" במסגרת המרתון השיווקי "הדור הבא" בת"א

ב-4.6.18 התקיים יום העיון לבעלות עסקים  "המרתון השיווקי "הדור הבא" – בקמפוס ת"א של גוגל במרומי הקומה ה-34.


הכנס היה חגיגי ביותר והתארחו בו השגריר עמנואל ז’ופרֶה – ראש משלחת האיחוד האירופי לישראל ועו”ד קרן גרינבלט, מנכ"לית קואליציית "שותפות", לרגל השקת אתר "יוזמות", המאפשר לבעלות עסקים ממגוון תחומים ומכל המגזרים לפתוח דף עסקי בחינם, בעברית או בערבית, לעסק שלהן ובכך ליצור קהילה עסקית של בעלות עסקים מכל רחבי הארץ. האתר הוקם ע"י קואליציית "שותפות" במימון ותמיכת האיחוד האירופי.

שגריר האיחוד האירופי בישראל, מר עמנואל ז'ופרה, אמר בנאומו כי קיימת חשיבות רבה למתן העצמה כלכלית לנשים, לחיזוק החברה הישראלית ומבחינתו מדובר בצורך חברתי ולא במותרות.

במהלך הכנס התאפשר לבעלות העסקים להירשם לאתר ולפתוח בו דפים עסקיים. בנוסף, במסגרת הכנס עברו בעלות העסקים סדנאות ממיטב המרצות המובילות בנושאים: "תחפשו אותי באינטרנט": איך להקים אתר לעסק ע"י שימוש באתר (אביטל אברמזון), כיצד להשתמש בשפה החזותית המתאימה לעסק (ענבר ורדי) וכיצד לנהל מערכת יחסים עם הלקוחות באינסטגרם (שרון מנדלאיל).

להרשמה ופתיחת דף עסקי באתר יוזמות: https://yozmot.org.il/

לתמונות מהמרתון בתל אביב לחצו כאן

 

 


קבוצת "שטראוס" תורמת לעמותה
קבוצת שטראוס בחרה לקדם את חזון ופעילות העמותה לרגל יום האישה הבינלאומי 2019, ותתרום לעמותה להעצמה כלכלית לנשים 10 ש"ח על כל רכישה של קפסולת קפה 100% קולומביה


לרכישת קפסולות: http://bit.ly/2IOn3h2 

  


בואו לצפות בסרטון העמותה ttttttt     
 

 

פיירו פרחים Piero Flowers

נמצא כאן בחיפה – כיכר פריז, בבעלותה של גב' אלהאם עיסא, בוגרת תוכנית "עסק משלך" בחיפה, חנות פרחים קצת אחרת.

משלוחי פרחים | מתוקים משוקולד | סידורי פרחים מותאמים בצבעים חמים | עיצוב פרחים לאירועים, חגים וימי הולדת | בלונים

  

                                       

התמחות בגינון פנימי, משרדי, וגינון מרפסות

אלהאם: "פרחים הם מהסמלים שגורמים לנו שמחה ונותנים טעם אחר לכל אחד מאיתנו"
בקרו בדף הפייסבוק של פיירו פרחים

רחוב נתנזון 21 חיפה, להזמנות: נייד 052-3823744 או בטלפון 04-8324247  

   

העמותה להעצמה כלכלית לנשים, רח' יפו 119, ת.ד. 9148 חיפה 3109101 | טל' 04-8524941 | eew@womensown.org.il


לא כן האם דיוור זה מעניין אותך?