ניוזלטר אפריל 2017


  

"פועלים לעסק משלך"
שיתוף פעולה של העמותה להעצמה כלכלית לנשים ובנק הפועלים הוביל לפתיחת שלוש קבוצות "עסק משלך" לנשים ערביות: בסח'נין, נצרת ובקה אל-גרביה. את הפתיחה חגגנו ב-26.3.17 בסניף בנק הפועלים בעיר נצרת באירוע מרשים שכלל את נציגי הבנק, צוות העמותה, המנחות שילוו את הקבוצות והמשתתפות מכל שלוש הקבוצות.
להתרשמות ולקריאה נוספת לחצו כאן


קואליציית שותפות, שמנתה עד כה 8 ארגונים, והעמותה להעצמה כלכלית לנשים ביניהם, הכפילה את חברותיה וע"י כך נותנת אפשרות ייצוג לאוכלוסיות נשים מגוונות בארץ. כל זאת במסגרת פרוייקט הנתמך ע"י האיחוד האירופי. אנו מברכות את המצטרפות החדשות: מרכז אהטה, כיאן, מעורבות, הליגה, נע"ם, נסיכת המדבר, החצר הנשית, המכל-לה. החברות ב"שותפות" עולה בקנה אחד עם הרצון לשתף פעולה עם ארגונים נוספים הפועלים לשינוי חברתי. 
לדף הפייסבוק של הקואליציה לחצו כאן

 

נציגות העמותה וצוות המנחות המלוות את התכניות. מימין: בסמה מג'אדלה, כמיליא אסעד, דגנית לוקס, לידיא עבוד, פיירוז בכרייה יאסין, אסמהאן שבאט חתי, רנין שדאפנה ורנא עבד אלחלים

להתנדב בעמותה
לשורות העמותה הצטרפו שתי מתנדבות שמסייעות לנו בעבודה המשרדית ובגיוס תרומות. הנשים הנהדרות מביאות איתן רוח של נתינה והמון רצון טוב. אנו, צוות העמותה מודות להן מקרב לב ומצפות למתנדבות נוספות המעוניינות לתרום לאורך זמן.  


  

קורס מיומנויות מחשב
קורס מיומנויות מחשב נפתח בבת ים בתחילת חודש מרץ. הקורס בהשתתפות בוגרות העמותה ומטרתו ללמד אותן את השימוש באינטרנט, בדואר האלקטרוני ובתוכנות ה-Office

Mobile To Go
מרתון לבעלות עסקים, החמישי במספר, הפעם בנושא ניהול העסק מהטלפון הנייד. המרתון התקיים ב-20.3.17 בקמפוס TLV של גוגל. המשתתפות למדו כיצד לשווק את עצמן דרך הפייסבוק והוואטסאפ מהטלפון הנייד, נחשפו לאפליקציה חינמית לעיצוב תמונות והכירו מערכת ממוחשבת לניהול תזרים מזומנים ותוכנה להפקת חשבוניות דיגיטליות מהנייד ומהמחשב.
בלחיצה כאן תוכלו ליהנות מהתמונות ומאווירת האירוע

 

   

תהליך תכנון אסטרטגי
התחלנו בתהליך תכנון אסטרטגי בהשתתפות צוות העמותה והוועד המנהל ובהנחיית יועץ ארגוני. בתהליך זה אנו בוחנות מחדש את חזון העמותה ומטרותיה ומגדירות מחדש את קהל היעד והמשימות העומדות בפני העמותה.

סיור לבעלות עסקים
בסוף פברואר קיימנו סיור למשתתפות קבוצת טירת כרמל וקבוצת פרדס חנה-כרכור אצל בעלות עסקים בחיפה. הסיור כלל מגוון עסקים מיוחד, של בוגרות העמותה, שסיפרו על השינוי בחייהן בעקבות הקמת העסק ועל הדרך בה הן מנהלות אותו.
לתיאור המלא של הסיור ולתמונות לחצו כאן

ביקורי תורמים
אורחים מהפדרציה היהודית של 
פיטסבורג, סנט לואיס ומיאמי, הגיעו לאחרונה לביקור בארץ. נציגי הפדרציות פגשו בוגרות של העמותה והתרשמו מהדרך הארוכה שעשו הנשים בעזרת תכנית "עסק משלך". אנו שמחות תמיד לארח את הנציגים ומודות להם על התמיכה רבת השנים ועל כך שאיפשרו לנשים להגשים חלום. לקריאה על הביקורים ולתמונות לחצו על הקישור על פי שם הפדרציה.
העמותה להעצמה כלכלית לנשים (ע"ר) מגייסת תרומות כדי להמשיך ולהפעיל את תכניותיה למען נשים נוספות. הצטרפו למעגל התורמים ועזרו לנו במשימה.

לתרומה לעמותה לחצו כאן

  

 תכניות נוספות נפתחות...

בקרוב תכנית ראשונה של "עסק משלך" בעיר רמלה, בשיתוף מעוף ומרכז עוצמה בעיר. תכניות נוספות יפתחו אחרי פסח בחיפה, בת ים, ראשל"צ, מעלה יוסף, ופרדס חנה. קבוצות אלה יצטרפו לבאר שבע, כפר מנדא ובית שמש שנפתחו בתחילת השנה וזאת נוסף לשלוש הקבוצות שנפתחו בשיתוף פעולה עם בנק הפועלים.

אחרי פסח נמשיך לפעול לפתיחת פורום לבעלות עסקים וקורסי אוריינות פיננסית באיזור המרכז, סדנאות בישול לבוגרות העמותה העוסקות בתחום, סיורים, פורום לנשים ערביות בצפון ועוד.

  

בואו לצפות בסרטון העמותה  ttttttt      
  

קייטרינג"BARBAZINA"


חיכאם עראידה, בוגרת תכנית "עסק משלך" בדאליית אל כרמל 2014 פתחה שירותי קייטרינג ולאחרונה גם שיפצה מטבח מסודר במבנה מיוחד, ששימש כבית ספר בסוף המאה ה-19. המטבח פתוח גם לאירוח של קבוצות קטנות שרוצות להקשיב לסיפורה המעניין של חיכאם וללמוד על העצמה נשית. הקייטרינג – אוכל דרוזי אותנטי, לאירועים קטנים וגדולים.

בקרו בדף הפייסבוק של Barbazina
 


לא כן האם דיוור זה מעניין אותך?